Samodoskonalenie

zarowkaKażdy człowiek od pierwszych swoich dni na świecie nieustanie się czegoś uczyć. Na początku poznaje świat i większość zasad, które nimi rządzi np. prawa fizyki. Następnie w wieku kilku lat zaczynamy uczęszczać do szkoły i znów się uczymy. Gdy dorastamy i kończymy edukację bądź w szkole średniej czy na uczelni wyższej wówczas zaczynam dalej myśleć o własnej edukacji i rozpoczynamy samodoskonalenie. Dzięki bardzo szerokiej ofercie różnych wydawnictw możemy się rozwijać w każdym kierunku. Jedni uwielbiają oddawać się niekończącej nauce kolejnych języków obcych, a inni  poświęcają każdą wolną chwilę na samodoskonalenie w swoim hobby np. ćwicząc wschodnie sztuki walki.

Człowiek niezależnie od jego chęci czy braku chęci musi się rozwijać co wymaga od nas samo życie. Zmiana pracy, awans, wyjazd służbowe, narodziny dziecka wszystko to są rzeczy, które wymagają naszego samodoskonalenie w określonej dziedzinie. Gdy zmieniamy pracę musimy nauczyć się nowych obowiązków, a wyjazdy służbowe wymagają choćby nauki języka obcego, aby móc sprawnie komunikować się z współpracownikami w innym kraju. Ciągła nauka ma w sobie także pozytywne działanie – nigdy nie będziemy się nudzić.

Coaching grupowy bądź indywidualny może zmienić myślenie. Nie ma znaczenia, czy ma się 20, 40 czy 60 lat. Życie zaczyna się od nowa, gdy zrozumie się, że wszystko jest w twoich rękach.