Wygodne miejsce do spania dla dziecka

kanapaPokój dziecięcy to najczęściej wnętrze o dość niewielkich wymiarach. By był on funkcjonalny, a także estetyczny, trzeba zmieścić w nim wiele mebli, takich jak na przykład biurko czy szafa ubraniowa, a do tego zaaranżować komfortowe miejsce do snu oraz wypoczynku. Taką rolę mogą spełniać kanapy z funkcją spania.

Wygodnie i stylowo

Tego rodzaju meble pełnią dwie funkcje. W dzień mogą stanowić wygodne meijsce do czytania, oglądania telewizji czy przyjmowania gości, zaś wieczorem szybko można je przekształcić w łóżko. Przed kupnem kanapy z funkcją spania trzeba zwrócić uwagę na to, jakie są jej wymiary po rozłożeniu. Chodzi nie tylko o to, czy mebel zmieści się w pokoju, ale także o komfort dziecka. Doskonałym wyborem są kanapy ze sprężynami kieszeniowymi. Dają one podparcie kręgosłupowi jak prawdziwy materac i powalają ciału wypocząć oraz zregenerować się. Kolejna sprawa o pojemnik na pościel.

By zachować porządek w niedużym pomieszczeniu, konieczne jest ranne ścielenie łóżka. Pojemnik na pościel umożliwia szybkie schowanie kołdry i poduszki. Jeżeli kanapa nie posiada pojemnika, dobrze, by miała pod spodem miejsce na dokupienie szuflady na pościel. Ogromną rolę odgrywa także łatwe rozkładanie i składanie kanapy, tak, by dziecko samo mogło sobie z tym poradzić. Najlepiej jeszcze w sklepie spróbować, czy faktycznie będzie to czynność bezproblemowa. Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią jest kolor i wzór dopasowany do pokoju dziecka. Jeżeli jest starsze i potrafi się samo wypowiedzieć w kwestii swoich preferencji, dajmy mu możliwość wybrania koloru wersalki. Z pewnością wtedy będzie z niej bardziej zadowolone.