Jakie stroje mogą nosić ciężarne?

ciazaCiąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. Wraz ze wzrostem małego człowieka ciało jego matki zmienia się – sylwetka nabiera innych proporcji, a brzuch ma kształt dużej piłki.

Kilkanaście lat temu kobiety w ciąży miały duży problem ze znalezieniem ubrań, w których mogłyby czuć się nie tylko komfortowo, ale również pięknie. W sklepach nie było ubrań dla pań oczekujących dziecka – przyszłe mamy nosiły więc słynne ogrodniczki i sukienki luźne w pasie. Na szczęście dzisiaj w sklepach odzieżowych można znaleźć szeroki wybór ubrań dla ciężarnych: począwszy do bluzek, przez tuniki, sukienki i leginsy, aż do spódnic i spodni. Dzięki temu kobiety w ciąży nadal mogą zakładać swoje ulubione stroje.

Odzież dla pań w stanie błogosławionym nie musi być obszerna, jednak powinna posiadać możliwość rozciągania się w pasie lub być luźna w okolicach brzucha. Spodnie i spódnice dla ciężarnych są np. wyposażone w specjalne bawełniane pasy, które „rosną” razem z powiększającym się brzuchem. Ponadto pasy te dobrze przylegają do ciała, dzięki czemu spodnie nie zsuwają się z brzucha, a wykonanie ich z bawełny sprawia, że brzuch nie jest uciskany. Ciężarne mogą również zakładać dzianinowe sukienki, tuniki i bluzki, które idealnie dostosowują się do kształtu sylwetki. Niezastąpione są także stroje odcinane pod biustem. W trakcie ciąży bardzo ważna jest również bielizna – biustonosze dla ciężarnych pomagają w utrzymaniu skóry piersi w dobrej kondycji, zapobiegają jej wiotczeniu i powstawaniu rozstępów, a także odciążają kręgosłup.