Moc zapachu

Wszyscy słyszeliśmy o istnieniu feromonów. Jednak moc zapachu jest zdecydowanie większa niż zdajemy sobie z tego sprawę. Doskonale natomiast wiedzą o tym właściciele sklepów, którzy odpowiednie zapachy wykorzystują, aby przyciągnąć klientów. Tak samo, jak osoby, które zajmują się aromaterapią czy kobiety godzinami szukające idealnych perfum.

Zapach nowopoznanych osób i ich perfumy to sprawa, na którą zwracamy nieświadomie uwagę. Dzieje się tak ponieważ zapachy wywierają niezwykle silny wpływ na nasze emocje. Za pomocą aromatu jesteśmy w stanie przywołać wspomnienia, skojarzenia, zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Inny zapach będzie nam się kojarzył ze świętami Bożego Narodzenia, inny z Wielkanocą, a jeszcze inny z Walentynkami. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę w domu, coraz chętniej decydujemy się na perfumy do domu. Gdy poczujemy zapach czekolady czy piernika, na pewno oczami wyobraźni zobaczymy piękną choinkę.

Jak wspomniano, zapach może być również świetnym chwytem marketingowym. Jeżeli w sklepie pachnie zachęcająco, zdecydowanie chętniej będziemy robili tam zakupy i jeszcze chętniej będziemy tam wracać. Zapachy jednak nie powinny być zbyt intensywne, ponieważ one – nawet jeżeli przyjemne – nie kojarzą nam się pozytywnie.

Zapach może być ogromną siłą. Pamiętajmy o tym kupując perfumy, szukając tych idealnych dla siebie. Odpowiedni zapach to taki, który podkreśla naszą osobowość, ale również poprawia nastrój. Perfumy do domu to też świetny sposób, aby się zrelaksować po ciężkim dniu i sprawić, że atmosfera w naszym domu będzie wyjątkowa i nie do podrobienia.

Czy zakupy pomagają rozładować stres? Czytaj na www.amga.com.pl.